![CADILLAC CTS COUPE 2010 Cadillac-CTS-Coupe-SMALL](http://www.carzine.gr/wp-content/uploads/2009/12/Cadillac-CTS-Coupe-SMALL.jpg)
Εκτός από τις πισωκίνητες εκδόσεις θα υπάρχουν και τετρακίνητες.Η κορυφαία έκδοση CTS-V θα παρουσιαστεί αργότερα με κινητήρα απόδοσης 566 ίππων.
Η σειρά Cadillac CTS φαίνεται πως κέρδισε την αμερικάνικη αγορά στο στίβο των πωλήσεων από το 2001 έως σήμερα. Στις αρχές του 2008, η παρουσίαση της δεύτερης γενιάς με το κλασικό sedan αμάξωμα τριών όγκων (τέσσερις θύρες) συνέπεσε με την πρεμιέρα ενός εκθεσιακού κουπέ μοντέλου 2+2 θέσεων.
![](https://www.carzine.gr/wp-content/themes/jawn-child/images/carzine_300.jpg)